דרום אמריקה

אמריקה הדרומית כולה עוברת דרומית לקו המשווה ונחשבת רביעית בגודלה.
לצד המדינות המוכרות: ארגנטינה, צ'ילה, אורגוואי, ברזיל, קולומביה, ונצואלה, גיאנה, נוספים גם טריטוריות שונות של איי הקריביים (ביניהם קובה וג'מייקה שכולנו מייחסים למרכז אמריקה).
נופי מדבר לצד קרחונים, אגמים, ביצות ואפילו ג'ונגלים. תוסיפו לזה קורטוב טוב של ערים יפייפיות, ארכיאולוגיה, הר געש, תרבות מגוונת וכמה פלאי עולם. אין מה לומר, בהחלט שפע של צבעוניות תמצאו כאן.

מאפייני מזג האויר

הטמפרטורות וכמויות המשקעים מוגדרים לפי עונה רטובה ויבשה, פשוט כי השינוי בהם קיצוני למדי. אם בצפון אמריקה ציינתי יותר את הסופות (שגם כאן יכולות לקרות, בדר"כ פחות), כאן תשמעו יותר על מפולות בוץ והצפות.
משום שדרום אמריקה שמשתרעת על שטח גדול למדי ומאופיינת בגבהים שונים, הטמפרטורות בהתאם, למשל: פרו יותר חמה מצ'ילה וארגנטינה אבל ככל שיותר גבוה, יותר קל (למשל לה פאס בבוליביה).
העונות בדרום אמריקה הפוכות מישראל, בהכללה גסה: לכאורה הקיץ בין דצמבר לפברואר והחורף בין יוני לאוגוסט.

אז מתי מטיילים?

גל עולה או גל יורד? אני זוכרת את המינוח שלמדתי כשהחלטתי להגשים חלום לטוס לדרום אמריקה ליום ההולדת, היה זה טיול גדול נוסף ונכון לכתיבת מילים אלו האחרון לעכשיו (עד הפעם הבאה).
נהוג לחלק את התשובה ל"איפה מתחילים" לפי מועד תחילת הטיול.
גל עולה יוצא לדרך בדרך-כלל בין נובמבר לינואר ומתחיל בארגנטינה וצ'ילה, משם עובר לברזיל – למי שמעוניין להיות בקרנבל בריו (שמתקיים בפברואר) וממשיך לבוליביה, פרו, אקוודור וקולומביה.
הגל היורד לרוב מתחיל את דרכו בין מאי ליולי. זה גל שישראלים רבים מוותרים, כי הוא, לכאורה, מפספס את הקרנבל. במקרה של הגל היורד, אנשים מתחילים באקודור או מקולומביה ולצפופים בלוח הזמנים, מתחילים בפרו, דרך בוליביה, ארגנטינה, צ'ילה ומסיימים בברזיל.
כדאי לקחת בחשבון עומס חום או קור מטורף וצניחת טמפרטורות בשינויי הרים וערים.

טיפ מחוויה אישית

אין חוקיות לעניין!
מי שייצא לו לקרוא בבלוג שלי, טיילתי בחלק ממדינות דרום אמריקה. יצאתי לדרך בנובמבר והתחלתי בפרו ומשם יצרתי גל יורד. האם תמיד היה אידיאלי והכל הלך חלק, לאו דווקא – אבל זה בהחלט הוסיף עניין ועודד אותי לפגוש אנשים שכנראה לא הייתי פוגשת אם הייתי פועלת כמו כולם.

עוד מדריכי יעדים באיזור

אני מזמינה אותך לשתף אותנו:

התחברות לאתר היומן
התחברות לאתר היומן