אוקיאנה-פסיפיק

נתחיל בהתוודאות קטנה, אפילו שתיים

הראשונה - אני מכנה את האזור אושיאנה (מהמילה ocean),
השנייה – אני, ליאת, יוצרת יומן המסע, ביליתי בצד ההוא של העולם הכי הרבה זמן בכל טיולי ואחת המדינות (ניו זילנד), היתה לי לבית מספר שנים, אז יש לה עולם שלם בלב, כמו גם להעניק לכם

לפי א-ב היבשת כוללת את:

אוסטרליה, איי מרשל, איי שלמה, אינדונזיה, ונואטו, טובאלו, טונגה, מיקרונזיה, נאורו, ניו זילנד, סמואה, פיג'י, פלאו ופפואה גינאה החדשה ועוד כמה איים מקבוצת פולינזיה (לדוגמא: הוואי, קלדוניה, איי קוק, אי הפסחא).

מאפייני מזג האויר

כל יבשת שחולשת על מספר אזורים, מדינות ואם תרצו קווי אורך ורוחב, תעניק חוויה אחרת של מזג אויר, גם במרחק של טיסה קצרה, כל מדינה תנהג אחרת בתחומה, כך למשל בניו זילינד אפשר לקבל את כל עונות השנה ביום אחד, באוסטרליה באווטבק יהיה יבש למדי, אבל קר בחורף, באיים הפולינזים יש את עונת המונסונים.
כשמטיילים, צריך לשים לב גם לאזהרות צונאמי וסופות שונות.מומלץ להוריד האפליקציות המומלצות לכל מדינה (בניו זילנד למשל אפ של רעידות אדמה)
בכל מקרה, בדרום הפסיפיק, בדומה לדרום אמריקה, העונות הפוכות מישראל, בהכללה גסה: לכאורה הקיץ בין דצמבר לפברואר והחורף בין יוני לאוגוסט.

אז מתי מטיילים?

באופן גורף יש שיגידו שהעונה הטובה ביותר היא סוף האביב עד תחילת הסתיו (כן זה כולל את הקיץ), זאת אומרת באופן שרירותי זה בערך בין אוקטובר למרץ.
בין אם במדינות מסויימות יש פחות ממטרים, באחרות הטמפרטורות יותר נעימות ואף עומס חום ולחות נמוכים יותר, אבל גם את זה צריך לקחת בערבון מוגבל, שכן למשל בניו זילנד אפשר לחוות את ארבעת עונות השנה שאנו לכאורה מכירים ביום אחד, באוסטרליה שבחלקה הדרומי קר וחורפי, החלק הצפוני יכול להיות מושלם, בסמואה יש התייחסות לעונה היבשה והרטובה יותר מאשר לענייני טמפרטורה

טיפ מחוויה אישית

אני יכולה לחפור שעות רבות על מתי למשל לטייל בניו זילנד ואוסטרליה, אפילו לתת מילה אחת או שתיים על סמואה והסביבה.רק עם יד על הלב. מכלול המדינות מביא איתו חוויה אחרת.
אם מחליטים לצאת לטייל בצידו השני של העולם, אז שתדעו – שלדעתי האישית, אפשר במרבית המקומות לטייל כמעט לאורך כל השנה, פשוט תהיה חוויה ממש שונה וצריך להיערך ולתכנן את העניין (למשל בחורף הניו זילנדי אפשר לעשות חופשת סקי, שכוללת גם דברים אחרים שאינם טרקים "כהילכתם".

 

עוד מדריכי יעדים באיזור

אני מזמינה אותך לשתף אותנו:

התחברות לאתר היומן
התחברות לאתר היומן